СИСТЕМА ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ ПРИ ЯДЕРНИХ І РАДІАЦІЙНИХ АВАРІЯХ ДЛЯ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Інформаційно-управлінська система підтримки прийняття рішень для сільського господарства створена для оперативного вироблення оптимальних, ефективних, скоординованих планів і дій в період ядерних і будь-яких інших радіаційних аварій, спрямованих на мінімізацію їх наслідків, зокрема на мінімізацію доз опромінення представницької людини до референтних рівнів, забезпечення життєдіяльності населення, в довгостроковій перспективі - повернення до звичного способу життя, повернення земель у сільськогосподарське виробництво.

 

Система реалізована у вигляді путівника − довідника, в якому охоплені основні аспекти, які необхідно враховувати для прийняття рішень:

  • Нормативно − довідкова база;

  • Оцінка радіоекологічної обстановки;

  • Збір і зберігання радіоекологічної інформації;

  • Аналіз радіоекологічної обстановки;

  • Захисні заході (контрзаходи);

  • Система підтримки прийняття рішень.

 

У системі велика кількість посилань на засадничі документи: нормативно-довідкову літературу, методики, стандарти, публікації, новітні розробки вітчизняних і зарубіжних вчених і інші джерела.

При створенні системи були розроблені новітні основоположні підходи до оптимізації застосування захисних заходів у разі ядерних та радіаційних аварій; зроблено огляд методів і стандартів визначання вмісту радіонуклідів;

Розроблена система збору, зберігання радіоекологічної інформації і аналізу на предмет придатності для вживання продуктів харчування .

 

В системі представлена адаптована для України велика база захисних заходів (контрзаходів) в сільському господарстві на основі Європейської системи EURANOS (п'ятирічний багатонаціональний проект, фінансований Європейською комісією і 23 європейськими державами-членами. Об'єднуючи 17 національних організацій з управління надзвичайними ситуаціями з 33 науково-дослідними інститутами, він акумулював передовий досвід, знання і технології для підвищення готовності в Європі, реагуючи на будь-яку радіаційну аварійну ситуацію і довгострокову реабілітацію). Захисні заходи спрямовані на радіаційний захист населення та навколишнього середовища в разі ядерних та радіаційних аварій, а також забезпечувати раціональне ведення сільського господарства в несприятливих екологічних умовах.

 
СТАРТ
 

Технічні вимоги:

Операційна система OC Windows

MS Office (в тому числі MS Access)

Інтернет (важливо щоб ваш браузер був налаштований на перегляд Adobe Acrobat Reader)

У системі є кілька посилань на завантаження дистрибутивних пакетів програм, вони не несуть загрозу вашому комп'ютеру. Після завантаження слід здійснити ініціалізацію програм, запустивши завантажувальний модуль.

В головному каталозі знаходиться виконавчий файл для запуску системи: sstart.html.

 

Контактна інформація:

Український науково-дослідний інститут сільськогосподарської радіології НУБіП України

www.uiar.org.ua

тел: 044 526 12 46/044 526 07 90;

e-mail: uiar.vak@gmail.com; mrntk@ukr.net

 

Головні виконавці